Upravit stránku
05. 06. 2016Sirius
Náš člen David Hynek se svým psem Maxem byl povolán na zásah v areálu bývalé Tesly v Lanškrouně.

V sobotu 4. června v 23.18 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen pád římsy u bývalé továrny Tesla v Lanškrouně. Na místo ihned vyjela profesionální i dobrovolná jednotka hasičů z Lanškrouna.

Jednalo se o areál bývalé Tesly určený k demolici. Lidé z okolí slyšeli hluk padající suti. Suť se skutečně nacházela před domem a uvnitř objektu zhruba 1–1,5 metrů do výšky. Objekt byl nezabezpečen.

Hasiči na místě provedli průzkum pomocí termokamery. Na místo byl také ihned povolán kynolog se psem na vyhledávání zavalených osob z Ústí nad Orlicí a další tři kynologové z Prahy.

Dle informací vedoucího pracovníka demoličních prací, který se na místo dostavil, byly v průběhu sobotního dne prováděny demoliční práce. V noci však došlo ke zřícení venkovní římsy.

Kynologové se čtyřmi psy prohledali sutiny zřícené římsy. Pod sutinami se nikdo nenacházel. Událost ze strany hasičů byla ukončena v neděli 5. června v 4.32 hodin.

Zdroj www.pozary.cz

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti