Upravit stránku
15. 11. 2016Hrstková Hana

Ve dnech 9.-13.11.2016 se David Hynek (Sirius Rescue Pardubice) jako pozorovatel a Pavel Šabacký (Sirius) jako posuzující zúčastnili mezinárodních atestů IRO (Internationale Rettungshunde Organisation), které proběhly ve vojenském prostoru Tritolwerk v Rakousku.

 

 

Atest pořádala organizace IRO ( Internationale Rettungshunde Organisation ), která zaštiťuje 116 záchranných kynologických organizací ze 42 států, přezkoušení  kynologických týmů ( pes + psovod ) pro praktické nasazení při hledání zavalených osob z trosek budov apod. Přezkoušení se konalo ve vojenském prostoru Tritolwerk v Rakousku a zůčastnilo se ho 36 kynol. týmů z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovinska, Chorvatska, Itálie, ale i z Japonska a další. Na tyto zkoušky jsem byl pozván do role pozorovatele. Měl jsem možnost vidět práci téměř všech psů a bylo možné srovnat jejich připravenost na reálné nasazení. Způsob přezkoušení kynologických týmu podle požadavků IRO se značně liší od přezkušování kynol.týmů v ČR. Ale cíl je stejný - vybrat ty nejlepší pro záchranu lidského života. V průběhu pobytu na těchto zkouškách jsme si mohli vyměnit poznatky z výcviku a praktického nasazení.  Měl jsem možnost si s mým psem Maxem vyzkoušet téměř všechny úkoly, které na přezkoušení museli absolvovat kynologické týmy (např. hledání obětí v troskách obytných budov, diskotéky, po výbuchu např. čerpací stanice a další).

-autor- David Hynek

 

Článek na http://www.udalosti112.cz/

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti